Jak se stát novým členem Českého rybářského svazu?

 

Každý zájemce musí nejprve vyplnit přihlášku člena ČRS (.doc, 81kB) a tu pak zaslat poštou nebo elektronicky na adresu MO Zábřeh uvedenou v hlavičce přihlášky. 

Vstupní školení se koná vždy začátkem roku břibližně v průběhu února, kdy během jednoho sobotního setkání jsou zájemci o rybaření důkladně proškoleni a poté mohou vykonat zkoušky, aby se stali rybáři. Pokud zájemce úspěšně složí zkoušky, získá platné osvědčení, na základě kterého může žádat na městském úřadě  o Státní rybářský lístek. S tímto platným rybářským lístkem pak může ve výdejní dny zakoupit  požadovat povolenku k rybolovu.

O přesném termínu školení budou přihlášení zájemci informováni, jakmile bude stanoven. Obvykle se koná v Rybářském domě v Hedvě (Oborník 41). Zde budou uchazeči seznámeni především s Rybářským řádem, jehož znalost je stěžejní pro složení zkoušek. Zkoušky proběhnou s odstupem 3 týdnů. Během zmíněných tří týdnů budou mít uchazeči možnost se na zkoušky důkladně připravit podle metodické pomůcky Českého rybářského svazu dostupné zde.


Školení je povinné! Účast u zkoušek je podmíněna zaplacením Zápisného ve výši 1.000,- Kč (dospělý) nebo 50,- Kč (děti do 15 let)

Organizace školení v roce 2023:

program školení 2023 (1).pdf (96481)
V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Petrův zdar!
MO ČRS Zábřeh

 

 

Potřebujete více info?

Pokud máte další dotazy ohledně nového členství, napište zde.