Jak se u nás můžete stát rybářem?

Každý zájemce musí nejprve vyplnit přihlášku člena ČRS (.doc, 81kB) a tu pak zaslat poštou nebo elektronicky na adresu MO Zábřeh uvedenou v hlavičce přihlášky. 

Vstupní školení se koná vždy začátkem roku břibližně v průběhu února, kdy během jednoho sobotního setkání jsou zájemci o rybaření důkladně proškoleni a poté mohou vykonat zkoušky, aby se stali rybáři. Pokud zájemce úspěšně složí zkoušky, získá platné osvědčení, na základě kterého může žádat na městském úřadě  o Státní rybářský lístek. S tímto platným rybářským lístkem pak může ve výdejní dny zakoupit  požadovat povolenku k rybolovu.

O přesném termínu školení budou přihlášení zájemci informováni, jakmile bude stanoven. Obvykle se koná v Rybářském domě v Hedvě (Oborník 41). Zde budou uchazeči seznámeni především s Rybářským řádem, jehož znalost je stěžejní pro složení zkoušek. Zkoušky proběhnou s odstupem 3 týdnů. Během zmíněných tří týdnů budou mít uchazeči možnost se na zkoušky důkladně připravit díky CD, které dostanou na školení a které obsahuje všechny důležité materiály - Rybářský řád, Stanovy a jednací řád ČRS, Poslání a funkci ČRS a další.

Školení je nepovinné! Představuje službu pro uchazeče, aby byli schopní složit zkoušky a hlavně aby věděli, jak následně vykonávat rybářské právo v praxi. Účast u zkoušek je podmíněna zaplacením Zápisného ve výši 1.000,- Kč (dospělý) nebo 50,- Kč (děti do 15 let).

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Petrův zdar!
MO ČRS Zábřeh

 

Přihlášku si můžete otevřít také zde:

PŘIHLÁŠKA ČLENA ČRS (81kB)

 

Potřebujete více info?

Pokud máte další dotazy ohledně nového členství, napište zde.