Na co si dát pozor!

1. Stále se setkáváme s tím, že někteří rybáři zapomínají včas odevzdat povolenky s vyplněným sumářem úlovků. Termín pro odevzdání PSTRUHOVÉ povolenky je do 15.prosince a pro odevzdání MIMOPSTRUHOVÉ povolenky je to do 15.ledna.

Jelikož již veškerá evidence a přeposlání dat na Územní svaz do Ostravy probíhá v elektronické podobě a je třeba je v termínu vyplnit, je nezbytné tyto termíny dodržovat. Neodevzdání sumáře v termínu bude dle stanov potrestáno nevydáním povolenky k rybolovu pro následující sezónu.

 

2. Mnoho rybářů také odevzdají sice povolenky včas, avšak sumáře mají vyplněny špatně nebo v nich chybí patřičné údaje. Především zanesení do tabulky také i ty docházky během kterých neevidovali žádný úlovek. Toto opravování tiskopisů před jejich zpracováním je velice časově náročné a bude tedy trestáno pokutou 500,- kč v případě špatně vyplněného sumáře a pokutou 1000,-kč v případě odevzdání nevyplněného sumáře se zaznamenanými docházkami., tak jak bylo odsouhlaseno Členskou schůzí.

Ukázku správně vyplněného sumáře a pár rad, jak ho jednoduše vyplnit najdete na stránce sumáře úlovků.

 

3. Termín pro zaplacení členského příspěvku je do konce dubna. Nezaplacení do tohoto termínu je považováno za hrubé porušení členských povinností a trestáno vyloučením z rybářského svazu.

 

4. Šetrné zacházení s úlovkem by mělo být základní samozřejmostí každého rybáře. V maximální míře vždy používejte podběráku a to především s jemnou sítovinou, ruku do které chcete rybu uchopit si vždy dopředu namočte do vody a ačkoliv to na všech revírech ještě není povinností, používejte pro odháčkování nebo focení ryb rovněž navlhčené jemné plátěné podložky. Vpořádku vypuštěné ryby nám to zajisté vrátí v brzkém záběru na dalších vycházkách.

 

5. Dbejte na pořádek kolem vody a vše co k vodě donesete, odneste také zpět.