Na co si dát pozor!

1. Stále se setkáváme s tím, že někteří rybáři zapomínají včas odevzdat povolenky s vyplněným sumářem úlovků. Termín pro odevzdání PSTRUHOVÉ povolenky je do 15.prosince a pro odevzdání MIMOPSTRUHOVÉ povolenky je to do 15.ledna.

Jelikož již veškerá evidence a přeposlání dat na Územní svaz do Ostravy probíhá v elektronické podobě, je nezbytné tyto termíny dodržovat. Nesplnění této povinnosti bude dle stanov potrestáno nevydáním povolenky k rybolovu pro následující sezónu.

 

2. Mnoho rybářů také odevzdají sice povolenky včas, avšak sumáře mají vyplněny špatně nebo v nich chybí patřičné údaje. Především zanesení do tabulky také i ty docházky během kterých neevidovali žádný úlovek. Toto opravování tiskopisů před jejich zpracováním je velice časově náročné a bude tedy trestáno pokutou 100,-kč, tak jak bylo odsouhlaseno Členskou schůzí.

 

3. Termín pro zaplacení členského příspěvku je do konce dubna. Nezaplacení do tohoto termínu je považováno za hrubé porušení členských povinností a trestáno vyloučením z rybářského svazu.

 

4. Šetrné zacházení s úlovkem by mělo být základní samozřejmostí každého rybáře. V maximální míře vždy používejte podběráku a to především s jemnou sítovinou, ruku do které chcete rybu uchopit si vždy dopředu namočte do vody a ačkoliv to na všech revírech ještě není povinností, používejte pro odháčkování nebo focení ryb rovněž navlhčené jemné plátěné podložky. Vpořádku vypuštěné ryby nám to zajisté vrátí v brzkém záběru na dalších vycházkách.

 

5. Dbejte na pořádek kolem vody a vše co k vodě donesete, odneste také zpět.